‘Ik ervaar nu de kracht van groei en verbinding’

Luxe maatkleding is net als golf, reizen en een goed glas wijn: het hoort bij de mooie dingen van het leven, zegt Bart Jan Smittenaar, oprichter van I am Luigi, Luigi’s Corporate Fashion en Luigi’s Society. ,,Drie bedrijven die elkaar versterken en samen zorgen voor een unieke combinatie van vakmanschap, stijl en het verbinden van ondernemers.”

In het sfeervolle hart van Voorburg bevindt zich zijn elegante boetiek. Achter de etalage schuilt een warme, verfijnde wereld. Espresso of een mooi glas wijn aan de bar, loungegedeelte, een humidor met exclusieve sigaren en een lange houten tafel voor een goed gesprek. ,,Je komt hier niet alleen voor kleding,” zegt Bart Jan. ,,Je komt hier voor een ervaring. Mannen kleden zich zakelijk steeds vaker casual, vinden het leuk om bewuster met hun garderobe bezig te zijn. Alles wat we maken, is op maat – er is niets mooier dan een jasje dat perfect valt – en daarnaast hebben we een groeiende casual collectie met knitwear, denims en schoenen van Italiaanse labels.” I am Luigi staat voor high-end maatwerk en moderne luxe. ,,De mooiste stoffen komen uit Italië en Engeland,” zegt Bart Jan. ,,We combineren die kwaliteit met persoonlijke aandacht en service. We helpen klanten een garderobe samen te stellen die echt bij hen past – van een maatpak of trouwpak dat ook later gedragen kan worden, tot een casual outfit waarmee je stijlvol voor de dag komt. Het draait altijd om tijdloosheid en veelzijdigheid.”

WIJNREIZEN

De groei van de boetiek leidde tot de oprichting van Luigi’s Society, een besloten businessclub voor ondernemers die houden van het goede leven. ,,Het is een community van gelijkgestemden, vergelijkbaar met The Clan op The Dutch. Met onze leden organiseren we golfdagen, wijnreizen, high-end diners en Formule 1-bezoeken. Het is een plek waar ondernemen en genieten samenkomen. Voor mij is dat de essentie van ondernemerschap: groeien door te delen en relaties te bouwen die verder gaan dan een transactie.” Vanuit die community ontstond een nieuw pad. ,,Leden van Luigi’s Society vroegen of we ook hun medewerkers konden kleden. Dat is natuurlijk een andere tak van sport dan maatwerk, maar juist die vraag inspireerde me om Luigi’s Corporate Fashion op te richten. Een bedrijf dat zich volledig richt op stijlvolle, representatieve werkkleding – van hospitality tot logistiek en werkkleding voor vakmensen. We ontwikkelen collecties op maat, zodat medewerkers zich prettig voelen én het bedrijf een uniforme, verzorgde uitstraling heeft. De groei is explosief en het geeft een nieuwe dimensie aan ons werk.”

 

 

GEPASSIONEERD

Netwerken en golf lopen als een rode draad door Bart Jans leven. Al vanaf zijn elfde stond hij op de golfbaan. ,,Destijds met mijn vriendjes misschien niet het coolste wat je als kind kon doen, maar met een golfende familie was het vanzelfsprekend. Het heeft me gevormd en inmiddels een single handicap opgeleverd. Golf leert je geduld en focus, precies wat je als ondernemer nodig hebt.” Bart Jan is een Member bij de Millennials op The Dutch. ,,Het Membership was een cadeautje aan mijzelf, maar ook een logische stap. Ik houd van het spel, vrienden zijn Member en ik neem graag leden van Luigi’s Society mee voor een mooie golfdag. Ondertussen ontmoet ik ondernemers die net zo gepassioneerd zijn. The Dutch is voor mij een bijzonder waardevol netwerk.”

JONG GEZIN

,,Ondernemen en een jong gezin combineren, is soms een uitdaging maar de balans is er. Toen ik mijn lidmaatschap afsloot, was het idee mijn zoontje Lewis naar school te brengen, achttien holes te spelen om hem daarna weer op te halen uit school. Inmiddels een utopie want we hebben een half jaar geleden een prachtige dochter gekregen, Jasmine. Die tijd om meer te spelen gaat wel weer komen. Voor mij draait alles om kwaliteit – in kleding, in relaties en in het leven zelf. Vanuit die basis laat ik I am Luigi, Luigi’s Corporate Fashion en Luigi’s Society verder groeien.”

Download gratis het
The Dutch Magazine

Even ontspannen? Lees hier gratis ons The Dutch Magazine met artikelen uit de golfwereld, achtergronden over onze warme club en verhalen van inspirerende ondernemers.